Świat widziany oczyma dziecka

Jak wygląda świat widziany oczyma dziecka? Tak, chyba wszyscy dorośli stwierdzą, że jest to bardzo ciekawa perspektywa. Na pewno jest mniej skomplikowana niż mamy to my – dorośli. Taki motyw wykorzystywany jest w książkach przez wielu autorów. Ktoś może się oburzyć, ponieważ powie, że świat widziany oczyma dziecka wcale nie jest mu znany. Może po części to jest prawda, ale w pewnym sensie można sobie wyobrażać jak to jest. W szczególności, jeżeli ma się własne dzieci. Jeżeli chodzi o taki motyw, to największą popularnością cieszy się tutaj seria o pewnym małym, francuskim chłopcu. Autorami tej serii są Rene Goscinny i Jean Jacques Sempe. Oto czas na ich Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów ze strony www.taniaksiazka.pl.

Autor dla dzieci

Nie wszyscy chyba do końca zdają sobie sprawę, że Rene Goscinny urodził się we Francji w rodzinie polskich emigrantów. To jeden z najlepszych autorów dla dzieci, jeżeli chodzi o ostatnie lata. Goscinny jest autorem komiksów o Asterixie czy też Lucky Luke’u. Jak więc widać są to pozycje, które cieszą się w obecnych czasach ogromną popularnością. Jeżeli ktoś nie miał przyjemności poznać Asterixa i Obeliksa, to koniecznie musi to nadrobić. Jeżeli ktoś to zna, to koniecznie tych dwóch bohaterów musi pokazać swojemu dziecku. Tak samo jak kowboja, który rozprawiał się ze złodziejaszkami na Dzikim Zachodzie. Fenomenalne historie, które nic nie tracą ze swojej wartości. Chociaż dzisiaj wróćmy do Mikołajka – małego chłopca, który w pierwszej kolejności podbijał serca francuskich dzieci, aby potem zawędrować do innych krajów.

Seria o Mikołajku

Oprócz “Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów” w całej serii ukazały się „Mikołajek”, „Rekreacje Mikołajka”, „Mikołajek i inne chłopaki”, „Wakacje Mikołajka”, „Mikołajek ma kłopoty” a także „Nowe przygody Mikołajka”. O czym one opowiadają? O Mikołajku i o jego przygodach. Mikołajek ma swoich kolegów z którymi każdego dnia (oprócz weekendów) podążą dzielnie do szkoły. Ich przygody są różnorakie i nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się tak naprawdę zdarzy. Historyjki nie są zbyt długie, a do tego uzupełnione są wspaniałymi rysunkami Sempe. Są one proste, ale mają w sobie taki urok, że buzia człowieka mimowolnie się uśmiecha. Chociażby człowiek nie wiadomo co zrobił i tak się uśmiechnie. Do tego dodamy niezwykłą historyjkę Goscinnego o świecie widzianym oczyma dziecka i mamy doskonały przepis na sukces. Wszystkie książki z tej serii są tak wspaniałe, że są w stanie rozśmieszyć nawet osobę dorosłą.

 

Related posts